EBA TV Programı

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçen Türkiye, öğrencilerine EBA üzerinden eğitim sunacak. Ayrıca öğrenciler, EBA TV üzerinden programlanan şekilde canlı yayınlarla 20 dakikalık derslerle eğitimlerini alabilecekler. EBA TV yayına 23 Mart Pazartesi başlayacak.Aşağıdaki resimlerde ilkokul, ortaokul ve liseler için ayrı porgramlar bulunmakta.

İşte burada bulunan programlar ilkokul, ortaokul, lise için ayrı programlar bulunmakta. Bu programlardan da anlaşıldığı üzere yayınlar 20 dakika sürecek ve yayınlardan sonra geri kalan vakitte ise tekrar yayınları düzenlenecek. Bu vakitlerde öğrenciler kaçırdığı yayınların tekrarları izleyebilecek.

Aynı zamanda öğrenciler sadece televizyon üzerinden canlı yayın izlemek zorunda değil. EBA üzerinden öğretmenlerinin gönderdiği video anlatımları izleyip testleri de yapmalıdır.

EBA TV Frekansları Nelerdir?

Uydu: Türksat 4A Kanal: TRT Eğitim HD 1/2/3 Frekans: 12083 H 13750Frekanslardan da anlaşılacağı üzere ilkokul, ortaokul ve liseler için ayrı kanallar olacak.

Veliler Çocuklarını Nasıl Takip Edecek?

Veliler EBA üzerinden "Veli Girişi" bölümünü kullanarak çocuklarının ödev ve ilrleme durumlarını takip edebilecekler. Bu sayde veliler, okuldakinden daha fazla çocuklarının durumlarından haberdar olabilecekler. Öğrencilerin bu duruma alışması gerek çünkü Sağlık Bakanı Fahrttin Koca'nın her gün vaka sayılarını güncellemesi gösteriyor ki, koronavirüs ülkemizde hızla yayılıyor ve can almaya da devam ediyor. Bu durumda okulların tatil süresinin uzayabileceğini akıllara getiriyor. Şunu da asla unutmayalım: Sağlık Bakanlığı'nın ve Fahrettin Koca'nın resmî Twitter hesapları üzerinden yaptıkları açıklamalar dışındaki hiçbir açıklamaya itibar etmeyelim. EBA TV programını PDF olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

EBA TV Programı

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir